16-400 Suwałki, ul. Teofila Noniewicza 85c/17 87 565 22 19, 668 848 668 l.saladonis@rach-mistrz.pl

Aby ograniczyć błędy w danych podróżnych korzystających z TAX FREE, które mogą być podstawą do odmowy potwierdzenia dokumentów TAX FREE w oddziałach celnych granicznych, wprowadzono możliwość wykorzystania Unikalnego Numeru dokumentu tożsamości utworzonego w aplikacji mobilnej mTAX FREE PL.

Gdy podróżny poda swój Unikalny Numer dokumentu tożsamości sprzedawcy, jego dane zostaną automatycznie sprawdzone z danymi podanymi w aplikacji mobilnej. Pozwoli to uniknąć błędów przy ręcznym wpisywaniu danych. Jest to ułatwienie zarówno dla podróżnych jak i sprzedających. Aby korzystać w pełni z funkcjonalności, należy jednorazowo potwierdzić swoje konto przy odprawie TAX FREE na granicy. Autoryzacji dokonuje, na prośbę podróżnego, funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej podczas odprawy.

Aby ułatwić podróżnym zarządzanie swoimi dokumentami TAX FREE, Ministerstwo Finansów umieściło kody QR do zeskanowania na urządzeniu mobilnym w:

  • granicznych oddziałach celnych,
  • miejscach obsługi dokumentów TAX FREE dla podróżnych,
  • w okolicach granicznych/lotniskowych infokiosków i tablic ogłoszeń.

Po zeskanowaniu kodu QR podróżny przechodzi do strony internetowej TaxFree, gdzie po wpisaniu unikalnego numeru systemowego dokumentu TAX FREE (UNS) może na bieżąco sprawdzić status dokumentu TAX FREE oraz pobrać aplikację mTAX FREE PL. Ułatwia ona dostęp do elektronicznej formy dokumentu TAX FREE wystawionego przez sprzedawcę i daje możliwość zarządzania dokumentami.

 

Więcej na ten temat: